Voľné pracovné miesta

Piatok 29. 3. 2024

• Rok nám prešiel ako voda a ani sme sa nenazdali, opäť nám oslavuje svoj sviatok naša vodička. Dôkladne sme sa na to pripravili, aby sme si ten deň poriadne užili. Už z rána sa pracovalo: najprv plagátik sme si vytvorili, potom sa básničku naučili, vyrobili sme si veľký mráčik, z ktorého padali kvapky, taktiež sme si nezabudli povedať o vodnom cykle – ako to je s tou našou vodičkou – ako sa stále mení a tancuje si v prírode a v závere sme si vonku sami vyrábali penu nami vyrobenými penovými strojmi z plastových fliaš a ponožiek. Popri tom všetkom sme si celý deň spríjemňovali piesňou: „Na vode nám záleží“. Bola to krásna oslava našej – vašej vodičky.J

• 21. 3. 2024

„Haló, haló, správa k nám letí, začnite trénovať milé deti.

Vytiahnite doma knižky, naučte sa s mamkou básničky.

Do škôlky sa ponáhľajte, v súťaži sa predvádzajte.

Vaše výkony s radosťou oceníme, odmeny si pre Vás pripravíme!“

A naše detičky sa poriadne pripravili a nevedeli sa už dočkať, ako budú svoje recitačné výkony predvádzať pred odbornou porotou. Porota v zložení pán starosta, pán poslanec a pani vedúca ŠJ sa tešili na detičky. Hneď v úvode všetkých prítomných privítala pani riaditeľka a dala slovo moderátorke. Recitátorov sme rozdelili do dvoch skupiniek starší – 5-6 roční a mladší 3-4 roční. Všetci boli pekne pripravení, recitovalo sa a dokonca aj spievalo. Porota ocenila každého, deťúrence si prevzali od pána starostu cenu a k tomu aj malinkú sladkosť. Nik neodišiel bez ceny. Blahoželáme všetkým a vidíme sa zas o rok.

• Zima ešte stále vládne. Aj keď ujo mrázik nás skromnejšie obdaril mrázikom, našim zvieratkám a zvlášť operencom je v tomto ročnom období stále chladno a sú hladné. Aj preto naša Mš v spolupráci s OcÚ Gregorovce vyhlásila veľkú súťaž o najkrajšiu vtáčiu búdku. Detičky nesklamali a spolu so svojimi rodičmi usilovne pracovali a poprinášali do MŠ nádherné búdky. P. starosta to mal pri vyhodnotení veľmi ťažké, lebo určiť, ktorá vtáčia búdka je najkrajšia nebolo vôbec jednoduché. Preto sa rozhodol, že všetky búdky sa umiestnia na 1. mieste. Výhercom blahoželáme. Búdky budú inštalované v lesoparku Vinica a my sa budeme starať o to, aby im nechýbalo zrnko.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Karneval v MŠ.

„Karneval, karneval, tešíte sa už deti, karneval, karneval, tešia sa už všetci. Karneval, karneval tancovať ideme, karneval , karneval, baviť sa budeme.“ Pospevovali sme si všetci a už nedočkaví od samého rána, kedy sa oblečieme do vysnívaných kostýmov. Zrazu sa naši kamaráti premenili na pirátov, spidermanov, batmanov, princezné, Elze a Anny, Snehulienky, lekárov, kozmonautov, mačičky, pilotov, futbalistov a dokonca prišli kamarátky sestričky Danka a Janka. Radosti bolo veľa tance, spevy a taktiež ochutnávka dobrôt, ktoré si detičky poprinášali. Nechýbali súťaže, kde si deťúrence zmerali svoju rýchlosť, obratnosť a šikovnosť. Krásne a hlavne veselé dopoludnie to bolo. Tešíme sa zas o rok na ďalší veselý karneval. :-)

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Návšteva bábkového divadla BABADLO.

V pondelok 29.1.2024 sme sa vybrali do bábkového divadielka Babadlo. Prišiel pre nás objednaný autobus, na ktorý sme sa všetci veľmi tešili. Pekne si posadali a nik ani muk, všetci v tichosti si vychutnávali cestu do mesta Prešov. Ani sme sa nenazdali a boli sme na mieste. Čakali nás tam tety z divadielka, ktoré nás chválili, ako sa vieme pekne správať. Rozprávočka mohla začať. Keďže sestričky Danku a Janku my veľmi dobre poznáme, o to sme sa viac na nich tešili, čo budú tento krát vystrájať. Rozprávočka sa nám veľmi páčila - bola skvelá, nasmiali sme sa a aj veľa naučili. Po predstavení sme pekne poďakovali a s milými tetuškami rozlúčili. Ešte sme si urobili krátku prechádzku po solivare a pozorovali kačičky vo vode. Páčili sa nám, zamávali sme im a už sa pobrali autobusom späť do škôlky. Bol to super deň.

• 11. januára 2024 sme zažili s našími deťmi super dopoludnie. Navštívil nás pán Fischer. Deťom porozprával o pravidlách bezpečného správania na ceste, o tom ako sa majú správať chodci, ale aj vodiči. Najúžasnejším zážitkom pre deti bolo, že si mohli vyskúšať jazdu autíčkom po umelo vytvorenej ceste s dopravnými značkami, ktoré deti všetky správne pomenovali. Deti jazdu zvládli na jednotku. Potom nasledovala jazda so špeciálnymi okuliarmi, cez ktoré deti videli akokeby si dali pred jazdou alkohol. Bolo to poučné a aj veľmi zábavné.